петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 197
home Хроника

Велешанец ќе одговара: Наместо да седи во самоизолација, излегувал надвор од домот

Велешанец ќе одговара: Наместо да седи во самоизолација, излегувал надвор од домот

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.Д. (52) од Велес, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”.

На 09.12.2020 во с.Оморани,велешко каде пријавениот имал пријавено адреса за самоизолација, од полициски службеници при вршење на редовна контрола на лица во домашна изолација,  а во врска со издадено решение со кое се става под здравствен надзор и домашна изолација, пријавениот не бил затекнат.

Коронавирус