вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 235
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Велес

home Хроника

Велешанец и дете од Кавадарци искасани од кучиња скитници

Велешанец и дете од Кавадарци искасани од кучиња скитници

Во СВР Велес, Р.А. (33) од Велес вчера околу 12.30 часот пријавил дека на ул.„Наце Димов“ бил каснат од куче скитник за рака и нога.

Исто така вчера, во Полициската станица во Кавадарци, Ѓ.С. (36) од Кавадарци пријавил дека на 25.09.2019 околу 18.00 часот на крстосница од улиците „Браќа Џунови“ и „Браќа Хаџи – Тефови“ неговото малолетно дете било каснато од куче скитник на левата нога.

Парламентарни избори 2020