петок, 29. јули 2022. Вести денес: 14
home Хроника

Вечерва приведен маж од тетовско баран со потерница

Вечерва приведен маж од тетовско баран со потерница

Денеска (10.11.2020) во 19 часот полициски службеници од ПО Жеровјане врз основа на распишана потерница го приведоа Б.С. (26) од Челопек, тетовско.

Тој се барал за доиздржување на казна затвор во траење од скоро две години.

Б.С. ќе биде предаден на казнено поправна установа.

Коронавирус