среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 139
home Хроника

Вечерва повредени полицајци: Биле нападнати од дрвокрадци

Вечерва повредени полицајци: Биле нападнати од дрвокрадци

Двајца полицајци од СВР Велес се потешко повредени вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нападнати од дрвокрадци.

Како што дознаваат тие, еден од полицајците има отворена повреда на главата, од челото кон тилот, а другиот има затворена повреда на стомак.

Повредените полицајци веднаш се пренесени во велешката болница. Повеќе информации се очекуваат во утрешниот ден.

Коронавирус