сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 18
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

home Хроника

Вечерва нова тешка сообраќајна несреќа со човечка жртва ја потресе Македонија, со камион излетал од пат

Вечерва нова тешка сообраќајна несреќа со човечка жртва ја потресе Македонија, со камион излетал од пат

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија.

На 14.08. 2019 г. во 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во с. Дрма поточно на регионален пат помеѓу с.Идризово и с. Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот.

Возачот, Д. Т. (36) с. Ржаничино починал на лице место. По наредба на ЈО телото ќе биде предадено на обдукција, велат од МВР за КУРИР.