понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 36
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Вечерва голема полициска акција во Сити мол, се трага по дрога и оружје

Вечерва голема полициска акција во Сити мол, се трага по дрога и оружје

Во моментов се одвива голема полициска акција на третиот кат во паркингот на Сити мол. Полицијата фатила две возила со дрога и оружје, мерцедес и уште едно возило за кое засега немаме информации која марка е, дознава порталот Република.

Повеќе информации очекувајте во текот на вечерта.

Коронавирус