недела, 5. декември 2021. Вести денес: 113
home Хроника

Вечер: Началникот на организиран криминал саботира акција против дилери на хероин

Вечер: Началникот на организиран криминал саботира акција против дилери на хероин

Порталот ВЕЧЕР дознава дека рано утрово, околу 5 часот, со интервенција на полицијата и обвинителството за организиран криминал фатена е група која шверцувала 5 килограми високо квалитетен хероин од албанско потекло,

По акцијата во текот на денот се вршат упади и пртреси, апсења во Аарачиново и Сингелиќ а упасен попладнево е и полицаец од граничната полиција. Оваа акција ја води криминалстичката полиција во соработка со ОЈО. Но, целата акција се соочува со непредвиден проблем: полицискиот сектор за дрога предводен од началникот Газменд Бериша во текот на денот врши обиди случајот да се заташка и одложува поднесување кривична пријава.

Целата вест на Вечер.

Коронавирус