среда, 15. јули 2020. Вести денес: 227
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 17 часот: 38,78 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Хроника

Ужасна сообраќајка во Скопје, повредени неколку лица

Ужасна сообраќајка во Скопје, повредени неколку лица

На 26.05.2019 година во 01:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Борис Трајковски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “БМВ 320 ЦИ“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.П.(38) од Скопје, и патничко моторно возило „Фолксфаген Пасат“ со скопски регистарски ознаки (такси возило), управувано од Г.П.(48) од Скопје.

Во незгодата со повреди се здобиле возачот Г.П. и патниците од истото возило Д.А.(18) и уште едно лице на возраст од 14 години кои со возило  на Итна медицинска помош биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Возачот Ј.П. се здобил со повреди констатирани од страна на лекар од Градската општа болница “8-ми Септември“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.