петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 21
home Хроника

УЖАСЕН ХОРОР ВО СКОПЈЕ: Изутринава околу 3 часот двојно убиство во автомобил, МВР го откри идентитетот на жртвите

УЖАСЕН ХОРОР ВО СКОПЈЕ: Изутринава околу 3 часот двојно убиство во автомобил, МВР го откри идентитетот на жртвите

Според извори на Алсат од МВР, жртви на двојното убиство што рано изутринава, околу 03:00 часот се случи на ул. Македонско-Косовска бригада во скопската населба Топанско Поле, се А.Б и Б.В. Според истите извори жртвите се застрелани во автомобил.

Бројни полициски сили се на местото на настанот и го испитуваат случајот. Засега не е познат мотивот за Убиството.

Коронавирус