понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Ужас во виничко: Обид за силување на 16-годишно девојче

Ужас во виничко: Обид за силување на 16-годишно девојче
фото илустрација

Надворешната канцеларија за криминалистички истраги Виница поднесе кривична пријава против Д.Р. (31) жител на виничко село поради основано сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“.

Настанот се случил на 18.06.2018 година.

Тогаш, според пријавата, пријавениот се обидел да силувал 16-годишно девојче кое ги напасувало овците во атар на селото.

Коронавирус