недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Ужас во тетовско: Ја принудувал сопругата да има односи со други лица, ја тепал и психички малтретирал

Ужас во тетовско: Ја принудувал сопругата да има односи со други лица, ја тепал и психички малтретирал

Дваесет и шест годишна жителка на тетовско село, вчера пријавила семејно насилство што го извршил нејзиниот сопруг И.И.(28).

Според пријавата сопругот подолго време психички и физички ја малтретирал, а пријавила и дека ја принудувал на сексуални односи со други лица од различни места од полошкото подрачје.

И.И. е лишен од слобода и задржан за натамошна постапка.