петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Ужас во Скопје: Обљубена малолетничка

Ужас во Скопје: Обљубена малолетничка

Малолетничка силувана од страна на нејзиното момче кое исто така бил малолетник, а случајот го пријавил дедото на девојчето во полициската станица во Чаир.

„На 09.10.2019 во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на нејзиното момче, исто така малолетник“ се вели во извештај од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус