недела, 9. август 2020. Вести денес: 90
home Хроника

Ужас во Скопје: Малолетник ја пронашол својата баба мртва во бањата

Ужас во Скопје: Малолетник ја пронашол својата баба мртва во бањата

Вчера попладне малолетник во Скопје ја пронашол својата баба мртва и со повреда на главата во бањата.

Според пријавеното на 06.07.2020 околу 18:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бања во куќа на ул.„Лука Геров“ во Скопје, 17 – годишник ја пронашол почината, со повреда на главата, неговата баба Е.Т.(81).

Од лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција.

Коронавирус