вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Ужас во Скопје: Малолетници силувале дете

Ужас во Скопје: Малолетници силувале дете

Мајка од Скопје се јавила во полиција и пријавила дека тројца малолетници и го силувале малолетниот син.

МВР информира дека во 09.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, 45-годишна жена од Скопје пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен син.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус