четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 36
home Хроника

Ужас во Кичево: Обид за силување на малолетничка, монструмот живеел со нејзината мајка

Ужас во Кичево: Обид за силување на малолетничка, монструмот живеел со нејзината мајка

На 13.11.2019 во Полициска станица Кичево од страна на Центарот за социјални работи во Кичево било пријавено дека А.А.(46) од с.Зајас, кичевско, извршил обид за обљуба на малолетничка.

Неговата жртва е ќерка на жената со која живеел во вонбрачна заедница.

Во координација со Јавен обвинител, А.А. е лишен од слобода.

Коронавирус