недела, 31. јули 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Ужас: Тинејџер прободен со нож во Скопје, тешко е повреден

Ужас: Тинејџер прободен со нож во Скопје, тешко е повреден

Осумнаесетгодишното момче Љ.С. од Скопје завчера попладнето било прободено со остар предмет во десната надколеница, по што било пренесено во Градската општа болница „8 Септември”, каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Како што соопшти МВР, за ова вчера во полициската станица во Карпош пријавила мајката на момчето Е.С. (39).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус