понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 146
home Хроника

УЖАС: Силувана малолетничка од Скопје

Според пријавата, сторител на грозоморниот чин е 20-годишниот З.А. од населба Шуто Оризари.
УЖАС: Силувана малолетничка од Скопје

Вчера во 16:40 часот во Полициската станица Чаир, Д.Љ. пријавила дека истиот ден околу 09:00 била силувана неговата малолетна ќерка.

Според пријавата, сторител на грозоморниот чин е 20-годишниот З.А. од населба Шуто Оризари.

Тој извршил полов напад врз девојчето, тврди нејзиниот татко.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.