понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 77
home Хроника

Ужас: Мртов маж пронајден во бунар

Ужас: Мртов маж пронајден во бунар

На 23.11.2021 во СВР Битола било пријавено дека во бунар во с.Кукуречани било пронајдено телото на Б.М.(55) од с.Кукуречани.

Телото било извлечено од екипа на Територијалната противпожарна единица, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Увид извршила екипа на СВР Битола.

Коронавирус