понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Хроника

УЖАС: Малолетник силувал дете во Струмица

УЖАС: Малолетник силувал дете во Струмица

На 17.09.2020 во 17.54 часот во СВР Струмица, жена од струмичко село пријавила дека 16-годишник од истото село извршил обљуба врз нејзиниот малолетен син.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус