вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Ужас: Малолетничка силувана во куќа во кумановско

Ужас: Малолетничка силувана во куќа во кумановско
фото илустрација

На 15.09.2020 во 12:20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 39-годишна жена од радовишко село пријавила дека на 12.07.2020 во викенд куќа покрај патот Куманово – с.Клечовце, М.И.(20) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021