четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 46
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

УЖАС: Девојче цела година силувано од роднина во Липково

УЖАС: Девојче цела година силувано од роднина во Липково

Вкупно една година траела обљуба врз малолетно дете во село Липково, Кумановско, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното дете.

-Во СВР Куманово, 40-годишна жена од Куманово пријавила дека од почетокот на 2019 година до почетокот на 2020 година, нивен роднина од село од општина Липково во повеќе наврати извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот”, се вели во соопштението на МВР.

Парламентарни избори 2020