сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 24
home Хроника

Утврден идентитетот на починатиот бездомник кај Зелено пазарче

Утврден идентитетот на починатиот бездомник кај Зелено пазарче

Педесет годишниот скопјанец С.С. е лицето кое утринава беше пронајдено починато на клупите на Зелен пазар.

Од полицијата информираат дека случајот кај нив го пријавил граѓанин околу 6:30 часот.

Смртта била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.

 

Коронавирус