понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Утрово трагедија во скопската населба Козле

Утрово трагедија во скопската населба Козле

Жена го изгуби животот утрово во населбата Козле во општина Карпош. Таа лежела почината на улица во близина на училиштето „Владо Тасевски“ и градинката „Пролет“.

„Фактор“ објави дека жената била прегазена од автомобил.

Но, според очевидци на немилиот настан, кои ја контактираа редакцијата на КУРИР, жената починала најверојатно од мозочен удар.

Коронавирус