сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 26
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Утрово се преврти возило со три лица во скопски Карпош- пожарникарите интервенирале на лице место (ФОТО)

Утрово се преврти возило со три лица во скопски Карпош-  пожарникарите интервенирале на лице место (ФОТО)

Сообраќајна несреќа се случи утринава во Скопје во близина на Катастарот во Карпош, објавува Вечер.

Едно од возилата се превртело, па пожарникарите биле повикани да интервенираат. Како што информираше командатот на Бригадата за противпожарна бригада Владимир Симоновски во превртеното возила имало тројца патници, но тие не биле заглавени.

-Пожарникарите не мораа да интрервенираат со алат за сечење на возилото. Успеаја да ги извлечат патниците. За среќа сите се добро, објасни Симоновски.

Парламентарни избори 2020