петок, 10. јули 2020. Вести денес: 166
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

home Хроника

Утрово пукање во Чаир, рането едно лице

Утрово пукање во Чаир, рането едно лице

Утрово нешто пред пет часот, на улицата „Архиепископ Доситеј“ во скопската општина Чаир, било рането едно лице кое управувало мотор. Лицето било пренесено во болницата, полицијата при увидот пронашла шест чаури од муниција за пиштол.

-На 02.06.2020 во 05.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на угостителски објект и градинка на ул.„Архиепископ Доситеј“ во Скопје едно лице пукало од огнено оружје кон К.Т.(24) од Скопје, кој управувал мотоцикл, при што бил повреден во пределот на ногата. Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје, при што на местото биле пронајдени и подигнати шест чаури од муниција за пиштол. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштуваат од МВР.

Парламентарни избори 2020