понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 119
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Утрово почина пешак по удар од „шкода“ во Скопје

Утрово почина пешак по удар од „шкода“ во Скопје
фото илустрација

На 27.09.2019 во 09.30 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, патничко возило „шкода“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.М.(60) од Скопје, удрило во пешкот Д.Д.(80) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата Д.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде во 12.15 часот починал. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020