сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Утринава уапсен бегалец од штипскиот затвор

Утринава уапсен бегалец од штипскиот затвор

Полициски службеници од Полициска станица Струмица утринава во 04:10 часот го лишиле од слобода Т.Д.(24) од Велес.

МВР информира дека лицето е уапсено во струмичко Банско, а за истото било распишана потерница поради бегство од Затвор Штип.

Коронавирус