четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 211
home Хроника

Утринава се случи уште една сообраќајка на автопатот Скопје – Штип

Утринава се случи уште една сообраќајка на автопатот Скопје – Штип

После тешката сообраќајна незгода која се случи утринава на автопатот Велес – Скопје, се случи нова несреќа на автопатот Скопје – Штип, во близина на Средно Коњари, јавува ТВ 21.

Засега не се познати детали, а неколкумина читатели ни јавија дека во тоа подрачје има густа магла и видливоста е намалена.

Локални избори 2021