недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Хроника

Уште едно самоубиство ја потресе Македонија

Уште едно самоубиство ја потресе Македонија

Во Полициска станица Гостивар ноќеска во 00:25 часот било пријавено дека во село Дебреше, гостиварско Ј.М. (78) извршил самоубиство со пиштол.

Извршен е увид на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

И младо момче се самоуби во Делчево.

-На 25.08.2018 година околу 14,30 часот во Полициска станица Делчево, било пријавено дека на улица „4 Јули“ во сопствениот дом, самоубиство со огнено оружје – пиштол извршил Д.Ш. (19), се наведува во полицискиот билтен.

Извршен е увид на местото на настанот.