вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Уште едно апсење на скопскиот аеродром утринава

Уште едно апсење на скопскиот аеродром утринава

Во текот на ноќта во 01:00 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Ј.С.(30) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А” (апси) за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Лицето било лишено  од слобода и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за спровод до Казнено-поправната установа Идризово.

Инаку, уапсено беше и едно лице вчера попладне, кое исто така се наоѓало на листата со мерка „А“ (апси)

Коронавирус