среда, 8. декември 2021. Вести денес: 23
home Хроника

Уште една трагедија во Македонија- при судир на камион и автомобил загина возач

Уште една трагедија во Македонија- при судир на камион и автомобил загина возач

Едно лице починало во сообраќајка што се случила вчера на магистралниот пат Радовиш-Штип меѓу товарно возило „МАН“ со струшки регистарски ознаки и патничко возило „Фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки.

Како што информираат од МВР, вчера во 15.35 часот на магистралниот пат Радовиш-Штип се случила сообраќајна незгода меѓу товарно возило „МАН“ со струшки регистарски ознаки, управувано од В.Б.(52) од Радовиш и патничко возило „Фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(57) од Скопје. Од здобиените повреди, возачот на патничкото возило И.М. починал на местото на настанот.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Штип. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Коронавирус