четврток, 22. април 2021. Вести денес: 33
home Хроника

Уште една трагедија: Починато лице пронајдено на брегот на Вардар во Долно Лисиче- телото на обдукција

Уште една трагедија: Починато лице пронајдено на брегот на Вардар во Долно Лисиче- телото на обдукција

Во СВР Скопје вчера во 15:42 часот било пријавено дека во с.Долно Лисиче, скопско, на брегот на реката Вардар било пронајдено починато лице.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

Коронавирус