недела, 31. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Уште една трагедија денес ја потресе Македонија: Почина тинејџер, познат неговиот идентитет

Уште една трагедија денес ја потресе Македонија: Почина тинејџер, познат неговиот идентитет

Почина 19-годишниот Бојан Смилески, еден од тројцата повредени во сообраќајната несреќа што се случи во четвртокот на стариот пат Тетово-Скопје.

Тој им подлегнал на повредите на клиниките во Скопје каде беше хоспитализиран по несреќата.

СВР Тетово во четвртокот информираше дека сообраќајната несреќа се случила кај месноста таканаречена „требошки натпатник“. Се судрија товарно возило „мерцедес“ со тетовски таблички управуван од Х.А (48) од Голема Речица и патничко возило „опел корса”.

Сега починатиот Бојан беше сопатник во корсата, а повреден беше и неговиот другар Мартин Бошкоски, роден 2001 година, исто од Сараќино. (МИА)

Коронавирус