петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 54
home Хроника

Уште една несреќа во Македонија: Малолетник тешко повреден во сообраќајка

Уште една несреќа во Македонија: Малолетник тешко повреден во сообраќајка

Во 02,45 часот било пријавено дека во Гостивар на улицата “Илинденска“ 15-годишно момче од селото Вруток-гостиварско управувајќи мопед “Лонјиа“ со гостиварски регистарски ознаки, изгубило контрола и паднало на коловозот, при што се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Медицинскиот центар Гостивар за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Коронавирус