петок, 3. декември 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Уште еден случај: Куче скитник искаса жена во Аеродром

Уште еден случај: Куче скитник искаса жена во Аеродром

Уште еден случај за каснување од улично куче е пријавено вчера во Скопје.

На 04.12.2018 година во 19.10 часот во Полициската станица Аеродром, Р.Ж.(61) од Скопје пријавила дека на 03.12.2018 година околу 20.30 часот на булевар „Јане Сандански“ била касната од куче скитник во пределот на десната нога.

Коронавирус