понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Хроника

Уште еден случај: Куче скитник искаса маж во Скопје

Уште еден случај: Куче скитник искаса маж во Скопје

Уште еден случај за каснување од улично куче е пријавено вчера во Скопје.

Имено, 70-годишниот М.В. во Полициска станица Карпош пријавил дека вчера околу 13:40 часот на улицата „Фјодор Достоевски“ додека се движел бил нападнат и каснат од куче-скитник во пределот на левата потколеница.

Коронавирус