вторник, 28. март 2023. Вести денес: 104
home Хроника

Уште еден скопјанец убиен во Сирија

Уште еден скопјанец убиен во Сирија

Младо момче, Албанец од Скопје е убиено во Сирија.

Станува збор за 23-годишниот Албанец, Е. Исени, роден во Арачиново, со место на живеење во Скопје.

На почетокот на 2014 година, Е. Исен, на свои 19 години се приклучи на војната во Сирија, додека веста за неговата смрт, членовите на неговото семејство ја добија од неговите другари кои се уште се таму.

Десетици млади Албанци од 2011 година починаа во крвавата сириска војна.

loading...