вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Уште еден пожар: Се запали куќа во Велес

Уште еден пожар: Се запали куќа во Велес

Утрово околу 04.45 часот на улицата „Павел Шатев“ во Велес, од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост на Н.Н, соопшти МВР.

Од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица пожарот е изгаснат, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

Коронавирус