четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 185
home Хроника

УШТЕ ЕДЕН МОТОЦИКЛИСТ ЗАГИНА ДЕНЕСКА: Тешка сообраќајна незгода на автопатот Градско – Велес, едно лице загина

УШТЕ ЕДЕН МОТОЦИКЛИСТ ЗАГИНА ДЕНЕСКА: Тешка сообраќајна незгода на автопатот Градско – Велес, едно лице загина

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна незгода која што попладнево се случи на автопатот Градско – Велес, дознава ТВ21. Лице кое управувало мотооцикл, удрило во друго возило, по што возачот на мотоциклот починал на самото место.

Од АМСМ соопштија дека поради сообраќајна незгода, автопатот е затворен за сообраќај, и сообраќајот се одвива по стариот пат Градско – Велес.

Локални избори 2021