четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 187
home Хроника

Уште еден инцидент во казино: Одземени 200.000 денари

Уште еден инцидент во казино: Одземени 200.000 денари

Маскирано лице ноќеска околу 1:20 часот со закана со пиштол извршило грабеж во казино во Скопје.

Инцидентот се случил во казино на улица „Васил Чакаларов“, кога напаѓачот извршил разбојништво врз двајца вработени при што одзел 200.000 денари.

Извршен е увид на местото на настанот, се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.