среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 25
home Хроника

Уште еден инцидент во автобус на ЈСП: Нападнати 3 лица

Уште еден инцидент во автобус на ЈСП: Нападнати 3 лица

Вчера околу 14.00 часот пријавено е дека во автобус број 33 на ЈСП од страна на две машки лица физички биле нападнати три лица на возраст од 17 и еден 15 годишник, како и М.Е.(44) од Скопје.

По преземени мерки за расчистување на случајот во полициска станица се повикани Б.Р. (18) и уште едно малолетно лице и против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус