петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 108
home Хроника

Уште два нови случаи: Скопјани каснати од кучиња скитници

Уште два нови случаи: Скопјани каснати од кучиња скитници

Уште два нови случаи на каснување од кучиња скитници се пријавени во текот на вчерашниот ден.

Во 20,15 часот во Полициската станица Центар Н.С. (25) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11,00 часот додека возел велосипед, на плоштад Македонија бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Во 13,15 часот во Полициската станица Аеродром П.К. (73) од Скопје пријавил дека на 08.05.2019 година околу 17,50 часот на булеварот “Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Коронавирус