четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Упасен 31-годишен скопјанец на аеродром

Упасен 31-годишен скопјанец на аеродром

Вчера во 22:30 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“ при пасошка контрола било констатирано дека 31-годишниот Ѓ.Ѓ. од Скопје се наоѓа на листата  со мерка „Апси”.

Во 23:55 часот тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Коронавирус