петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Украл паричник, па го фатиле случајните минувачи – приведен крадец во Прилеп

Украл паричник, па го фатиле случајните минувачи – приведен крадец во Прилеп

На 27.06.2022 на Плоштад „Методија Андонов Ченто” во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Р.(21) од Прилеп.

Како што информира МВР, тој претходно со употреба на сила од Д.С. одзел паричник и се обидел да избега, но бил спречен и задржан од случајни минувачи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус