петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 48
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода

home Хроника

Украл 781 штека цигари од трафика во Битола- се бара сторителот

Украл 781 штека цигари од трафика во Битола- се бара сторителот

Непознат сторител извршил тешка кражба во трафика на улица „Св.Климент Охридски“ во Битола.

МВР информира дека тој насилно делувал на влезната врата и по извршено пребарување одзел лап-топ компјутер „Асус“ и 781 штеки разни видови цигари по што го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коронавирус