петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Украинец и Русин повредени кај Радовиш

Украинец и Русин повредени кај Радовиш

На магистралниот пат Штип – Радовиш кај селото Лакавица, автомобил „Мерцедес“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од В.Б. (65) од Украина со живеалиште во Радовиш, излетало од патот.

Возачот и сопатникот И.Ф. (63) од Русија исто така со живеалиште во Радовиш биле пренесени во клиничката болница во Штип каде им била укажана лекарска помош.

Кај В.Б. се констатирани полесни,  додека И.Ф. здобил тешки повреди.

Коронавирус