петок, 29. септември 2023. Вести денес: 92
home Хроника

Украденото „БМВ“ од Ѓорче пронајдено во село Лака

Украденото „БМВ“ од Ѓорче пронајдено во село Лака

На 08.01.2018 година во близина на село Лака, пронајдено е патничко возило „BMW X5“ со скопски регистарски ознаки, инаку сопственост на Б.Б. од  с.Мршевци, истиот ден околу 17.45 часот беше пријавено за одземено пред продавница на улица „Ѓорче Петров“.

Возилото е предадено на сопственикот.