вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 122
home Хроника

Украдено возило среде Скопје

Украдено возило среде Скопје

Вчера во 10.25 часот во Полициската станица Центар В.Н.(50) пријавила дека во временскиот период од 22.05.2018 година до 23.05.2018 година на улицата “Питу Гули“ од страна на непознат сторител било извршено одземање на патничко моторно возило “Тигуан“ со скопски регистерски таблици. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус