четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 169
home Хроника

Украдени 18 лаптопи од училиште во Шуто Оризари, кражбата пријавена по речиси еден месец

Украдени 18 лаптопи од училиште во Шуто Оризари, кражбата пријавена по речиси еден месец

Непознато лице украло 18 лап топ компјутери од кабинетот по географија во основното училиште „Браќа Рамиз-Хамид“ во Шуто Оризари.

Кражбата која во полиција била пријавена вчера се случила во период од 7 до 12 декември.

Не е познато зошто тешката кражба во полиција е пријавена по речиси еден месец.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус