сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Украдена дрога од полициска станица

Украдена дрога од полициска станица

Од канцеларија на криминалистичка техника во гевгелиската полиција, украдени се 24 стебла марихуана (некои од нив високи и до три метри), како и туфки кои требало да се носат на вештачење, неофицијално дознава Нетпрес.

За потврда на настанот Нетпресс.мк  побара  информација од Министерството за внатрешни работи, но до објавата на текстот, не добиле одговор.

Коронавирус